Turistické cíle v nejbližším okolí

Břeclav

Zámek Břeclav

Renesanční zámek přestavěný z přemyslovského hradu. Hrad byl postaven v 11. století a později v 16. století přestavěn na zámek. Dnes je zámek v rozpadlém stavu a je možné si ho prohlédnout pouze zvenku. Více na hrady.cz.

Lodní doprava Břeclav

Lodní doprava Břeclav nabízí plavby po řece Dyje a na vodním díle Nové Mlýny. Návštěvníci mají možnost přepravy i s jízdními koly. Zobrazit kontakt.

Zámek Pohansko

Zámek byl vybudován počátkem 19. století pro lovecké účely rodem Lichtenštejnů. Dnes jsou v zámku umístěny archeologické expozice. V blízkosti zámku se také nachází slovanská polozemnice, rekonstrukce pohanského obětiště a malé muzeum prvorepublikového vojenského opevnění. Více na hrady.cz.

Městské muzeum a synagoga Břeclav

Můžete také navštívit městské muzeum a synagogu s komentovanou prohlídkou. Více informací o aktuální výstavě naleznete na internetových stránkách www.muzeumbv.cz.

Lednice

Zámek Lednice, Minaret, Zámecký Skleník, Akvárium Malawi a také Janův hrad jsou velmi oblíbené turistické cíle. V areálu jsou možné projížďky k Minaretu koňským spřežením nebo plavba po zámecké Dyji až k Janohradu. V zámeckém parku také probíhají různé doprovodné akce jako např. lukostřelba, předvádění dravých ptáků, šermířská vystoupení apod. Více informací naleznete na internetových stránkách obce Lednice www.lednice.cz.

Chtěli byste se dozvědět více o Lednicko-Valtickém areálu?

Navštivte internetové stránky mikroregionu L. V. A. (Lednicko-Valtický areál) www.lva.cz, kde naleznete podrobnější informace o dobrovolném svazku LVA a městech a obcích, které jsou členy toho svazku.

Mikulčice

Slovanské hradiště – na rozloze 10 ha se nachází raně středověké velkomoravské hradiště, které je nejrozsáhlejším slovanským archeologickým nalezištěm v České republice. Jsou zde k vidění základy velmožského paláce, kostelů, mostů, nebo také dvě stálé expozice archeologických nálezů ze 7. 9. Století. Otevírací dobu a další informace naleznete na internetových stránkách www.mikulcice-valy.info.

Hodonín

Motokárová dráha

Dostali jste chuť zazávodit si na motokárách? Pak byste měli otestovat motokárovou dráhu v Hodoníně. Délka jednoho okruhu je 540 m, jsou zde jak velmi rychlé zatáčky, tak i pomalé (až 180 stupňů), povrh okruhu je asfaltový. Provozní dobu a další informace naleznete na internetových stránkách kary.fogt.cz.

Paintball Park

Zažijte pravou paintballovou válku na neomezeném hřišti! V Paintball parku Hodonín si můžete vybrat z několika typů her podle připraveného scénáře, staňte se policistou a osvoboďte rukojmí, nebo pašerákem a snažte se dostat do cílového místa. Park nabízí také zajištění firemních akcí. Provozní dobu a další informace naleznete na internetových stránkách www.paintballpark.cz.

Galerie Kaplička

V galerii je od roku 1997 vystavováno současné výtvarné umění (obrazy, keramika, grafika,..). Interiér galerie je historický, stylově zrekonstruován. Otevírací dobu a další informace naleznete na internetových stránkách www.galerie-kaplicka.cz.

Galerie výtvarného umění

Galerie shromažďuje a uchovává umělecká díla, která také zpřístupňuje veřejnosti. V Galerii jsou stálé expozice i různé doprovodné programy pro široké spektrum návštěvníků. Naleznete zde tvorbu moravských, českých i zahraničních umělců. Otevírací dobu a další informace naleznete na internetových stránkách www.gvuhodonin.cz.

Masarykovo muzeum

Od roku 1997 je v muzeu otevřena stálá expozice věnovaná T. G. Masarykovi a jeho rodišti. V průběhu roku probíhají v muzeu také různé tematické výstavy. Více informací o aktuální výstavě naleznete na internetových stránkách www.masaryk.info.

ZOO Hodonín

ZOO se rozkládá na 7,5 ha lesní rovinné plochy. V ZOO naleznete na sedmdesát tři druhů zvířat. K dispozici je také dětské hřiště, bufety s posezením a kontaktní dvorek s domácími zvířátky. Otevírací dobu a další informace naleznete na internetových stránkách www.zoo-hodonin.cz.